rubriker är överskattade



Gissa vad det är för dag idag? Min namnsdag. Cecilia. Mitt mellannamn alltså. Firades med brownie & grädde. Gott! Min morbror med familj är här, tre av dem heter också Cecilia, samt min mamma. 5 Cecilior i familjen alltså. Lite kul ändå.

Idag har jag städat, och så har jag och pappa försökt sätta upp vår projektor och duken till. Det gick väl sådär, vi får försöka någon annan dag. Nu ska vi till några vänner till mamma och pappa för att äta middag, efter det möter jag upp några av mina vänner för att eventuellt sova över. Mysig lördagkväll alltså! Vad ska ni hitta på ikväll?
ps. nästan jul & nyår, därav glittret och tomteblossen.

Kommentarer
Postat av:

Hur designar jag min blogg?
Jag fattar ingenting, har varit inne på designadinblogg.se men asså jag fattar inte!!
Kanske du kan rekomendera en bra sida eller förklara hur man gör:)
Kram

2008-11-22 @ 22:19:24
URL: http://caaaroliiiiine.blogg.se/
Postat av: Cornelia

fint!

2008-11-23 @ 00:48:45
URL: http://corneliacorner.blogg.se/
Postat av: .

jag håller med anonym, jag fattar inte heller hur man designar sin blogg, fastän jag varit inne på designadinblogg.se så förklara gärna eller nått :)

2008-11-23 @ 17:07:15
Postat av: saskia

Fina bilder!

2008-11-24 @ 21:23:35
URL: http://blandgrynet.blogg.se/

Kommentera inlägget här:

Namn:
Kom ihåg mig?

E-postadress: (publiceras ej)

URL/Bloggadress:

Kommentar:

Trackback
RSS 2.0